dluh v zahraničí

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat jestli hrozí vymáhání dluhů po osobě žijící v ČR, když dluhy vznikly v UK.

Dobrý den, soudní exekutor (i soud) má pravomoc pouze na území ČR. Dluhy vjiném státě budou vymáhat tamější orgány dle jejich platných právních předpisů. Není tak vyloučeno, že dluh vzniklý v UK bude i na území ČR po čekém státním občanovi vymáhat cizozemský orgán, záleží však na povaze dluhu, čase, kdy ke vzniku dluhu došlo, apod. Obecně se však přeshraniční dluhy spíše nevymáhají.