Exekuční srážky podle nového zákona od 1.6.2019

1 odpověď

Dobrý den. Chtěla bych Vás požádat o radu týkající se exekuční srážky ze mzdy od 1.6., zda zvýšená nezabavitelna částka náleží dluzníku již v měsíci červnu ve výplatě nebo až v červenci za měsíc červen. Děkuji Vám za ochotu. S pozdravem a přáním pěkného dne. Alena Hubálková

Dobrý den, změna zákona o výši nezabavitlené částky je účinná od 1.6.2019. Nové podmínky se tak vztahují již na příjmy získané v červnu (tj. např. mzda za květen).