Exekuce ma účet

1 odpověď

Dobrý den.
Mám účet u České spořitelny. Chodí mi na něj jen invalidní důchod a sociální dávky. Může mi exekutor účet exekučně zablokovat?
Děkuji

Dobrý den, ano, může a velmi pravděpodobně to v případě exekuce udělá. Je přitom nerozhodné, jaké platby na Váš účet přicházejí, záleží jen na výši zůstatku. Pokud Vám hrozí exekuce, doporučuji si nechat uvedené platby vyplácet na složenku nebo na účet spolehlivé osoby.