Insolvence - paragraf na dite

1 odpověď

Dobrý den, jsem samoživitelka a platím si insolvenci už přes 3 roky. Nyní má můj syn neštovice, takže s ním musím zůstat doma. Když jsem si výpočítala odpracované dny, tak by mi mělo přijít minimum, co mi nechávají. Tím pádem mi nemají co ztrhnout. Jak se to řeší? Ztrhnou mi to z ošetřovného? Musím nějak doložit až mi přijdou peníze za syna, nebo to stačí jen napsat insolvenčnímu správci. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ošetřovné je náhradou mzdy a lze splátku na insolvenci strhnout i z tohoto příjmu. Doporučuji co nejdříve kontaktovat insolvenčního správce a o této skutečnosti ho informovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečnost, kterou jste nezavinila, měla byste zaplatit pouze odměnu insolvenčnímu správci. Upozorňuji, musíte mít předpokládanou míru plnění oddlužení stále aslespoň 30% za 5 let plnění.