insolvence 2019, tyka se i stavajicich v insolvencnim rizeni

1 odpověď

dobry den, zacala platit novela insolvencniho zakona. Je mozne splatit 60% do tri let. Plati to i pro osoby ktere uz jsou v insolvencnim rizeni? tedy napr. kdyz uz jedu dva roky insolvenci a vychazelo by mi to na splaceni 60% do tri let je mimozne to uplatnit?

Dobrý den,

novela insolvenčního zákona se (dle přechodných ustanoveních) vztahuje pouze na návrhy podané po 1.6.2019, resp. pro návrhy, kde bylo rozhodnuto o úpadku po 1.6.2019.

Vaše insolvenční řízení se tak řídí právní úpravou platnou v době podání vašeho insolvenčního návrhu, tedy pro vás platí "stará" pravidla. Oddlužení tedy budete plnit 5 let, pokud uhradíte méně než 100% závazků a alespoň 30% z nich