odstupné a insolvence

1 odpověď

Dobrý den, moc prosím o radu. Podala jsem návrh na oddlužení, který byl odmítnut, ihned jak to bude možné budu podávat upřesněný nový návrh. Mám exekuci na plat. Dostala jsem výpověď, ale ihned jsem nastoupila do nového zaměstnání. Může mi teď již bývalý zaměstnavatel vyplatit poslední mzdu a odstupné v plné výši když už jsem vedena v insolvenčním rejstříku nebo nemůže a musí to poslat exekutorovi? Moc děkuji za Vaši pomoc a radu.

pěkný den,

od zahájení insolvenčního řízení do usnesení o schválení splátkového kalendáře máte dispoziční oprávnění nakládat s majetkem vy. K tomu odkazuji na § 229 insolvenčního zákona. Pokud Vám tedy stihne zaměstnavatel vyplatit mzdu a odstupné v tomto mezičase, mělo by být vše v pořádku.