Zablokování účtu před obesláním o zahájení exekuce - je to správný postup exekutora?

1 odpověď

3.5.2019 jsem dostal info od banky že mi zablokovali účet na rozkaz exekutora a až teprve 29.5.2019 jsem dostal do datové schránky info od exekutora info o srážkách ze mzdy a blokaci dalších bankovních účtu, ale nedostal jsem takový ten dokument že je záhájena exekuce a že mám 30 dní lhůtu na zaplacení. Je tento postup legální "normální"?
Je možnost podat nějaký odpor?
Předem děkuji za info.

Dobrý den, exekutor je oprávněn zajistit majetek povinného vydáním exekučního příkazu dříve než informuje povinného o vedení exekuce a vybídne jej k doborovlnému plnění ve lhůtě 30 dní. Je standardní, že exekuční příkazy pošle společně s výzvou, avšak může je zaslat i dříve. Pokud nyní o exekuci víte, doporučuji Vám kontaktovat exekutora, aby Vám tzv. základní poštu (Vyrozumění o zahájení exekuce, Výzvu) zaslal.