Insolvence - vyúčtování příjmů a nákladů podnikatele OSVČ

1 odpověď

Dobrý den.
Níže je vyjádření mé insolvenční správkyně. Chtěl bych vědět, když nevedu daňovou evidenci a uplatňuji 80% náklady, zda musím soudu dokládat veškeré účty za co jsem utratil peníze? Na co je tedy daňové přiznání?? Přeci podle daňového přiznání je určen příjem a z toho by měly být prováděny srážky.

"Není podstatné v insolvenčním řízení, zda vedete daňovou evidenci či účetnictví, je Vaší povinností vyúčtovat příjmy a skutečné náklady pro výpočet záloh a pro výpočet doplatků měsíčních splátek"
Děkuji předem za odpověď.

Pěkný den,
pro podání nsolvenčního návrhu bylo dostačující uvést daňové přiznání. V podstatě jde u OSVČ o zálohové určení splátek. Následně v průběhu plnění splátkového kalendáře je dlužník povinen uchovávat faktury, aby mohl následně prokázat reálné výdaje, dle kterých insolvenční správce určí přeplatek či nedoplatek, který se odvíjí od nezabavitelné částky.

S tímto Vás měl seznámit sepisovatel insolvenčního návrhu.