Vliv insolvence na nového manžela - insolvence schválená před svatbou

1 odpověď

Mám požádáno o oddluženi je schváleno ale čeká se akorát na soud a na částku kterou mi vyměří a na jak dlouho. Jsem rozvedená nemám majetek žijí v pronajmu a mám přítele. 08/2019 se budeme brát, Chci se zeptat když mám insolvenci schválenou a budu tedy ji už platit před svatbou, týká se nějak mého pak manžela? Má auto a nějaké pozemky které jsou vyloženě jeho stejně jako vůz vše nabyl dávno přede mnou a tedy i před manželstvím bude se ho to nějak týkat když to já už budu mít schválene? A platit popřípadě lze to nějak ošetřit aby náhodou mu to nevzali.
Děkuji.

Dobrý den,

insolvenční řízení se vašeho manžela nedotkne. Jedinou změnou bude pouze zvýšení Vaší nezabavitelné částky o jednu vyživovanou osobu (manžela). Doporučuji tedy pohlídat míru uspokojení v oddlužení, aby byla alespoň 30 %.