Vznesení námitky proti udělení výjimky osobě blízké - insolvence

1 odpověď

Dobrý den, prosím o radu. Exmanžel je v insolvenci - zpeněžení majetkové podstaty. Jsem jedním z věřitelů (dluží mi vypořádání SJM určené rozsudkem okresního soudu) a zároveň spolu s exmanželem spolumajitelka nemovitostí (každý ideální 1/2). Jeho dcera z předchozího manželství požádala o výjimku jako osoba blízká k osobě dlužníka při zpeněžení majetkové podstaty, chce odkoupit jeho 1/2. Jak mohu zvrátit rozhodnutí soudu, aby dcera nemohla majetek koupit? Ve své žádosti soudu uvedla, že exmanžel je ve velmi špatném psychickém stavu. Dostal se však do dluhů svým vlastním přičiněním, přestal pracovat, splácet a stále jen tvrdí, že si najde práci. Už ale rok nepracuje a nic nenasvědčuje tomu, že by vůbec usiloval o získání práce. Připadá mi, že dcera se snaží akorát hrát na city. Mám informaci o tom, že insolvenční správce má i jiné potenciální kupce. Bude k tomu soud přihlížet? Je jasné, že pokud by exmanželovu 1/2 nemovitostí odkoupila jeho dcera, tak já se svou 1/2 budu jen těžko nakládat. Jak bych měla vyjádřit svou námitku proti udělení výjimky dceři?
Děkuji mockrát za odpověď.

Pěkný den,

určitě se můžete k danému řízení vyjádřit.
Bohužel Vám nesdělím, jak bude krajský soud tuto žádost dcery posuzovat, a jak následně rozhodne. Soud má pro rozhodování k dispozici mj. insolvenční rejstřík vašeho bývalého manžela.

Své vyjádření můžete zaslat insolvenčnímu správci nebo ho zaslat přímo na krajský soud k dané spisové značce.