Plnění za úraz v insolvenčním řízení

1 odpověď

Dobrý den, pracuji jako OSVČ, s tím, že jsem rok v insolvenčním řízení, které pravidelně platím. Bohužel jsem po vážnějším úraze, který si vyžádal čtyřměsíční léčení, a tak jediným příjmem, pro který jsem se ještě před insolvencí zajistil, pro tyto možné situace je moje vlastní komerční úrazové pojištění, které si platím ze svého nezabavitelného minima. Na základě informace mého insolvenčního správce, prý jsem ale povinen celou částku proplacenou pojišťovnou za úraz, povinen odevzdat jako mimořádný příjem na umoření dluhů! Byl bych tak v tomto případě jednoznačně ohrožen existenčně, protože jsem po celou dobu léčení neměl žádný jiný příjem, a nemohl jsem v době léčení jako OSVČ pracovat. Existuje nějaké řešení mé situace v tomto případě??? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud Vám bude vyplaceno plnění z úrazového pojištění, jste povinen tento příjem přiznat a zaslat insolvenčnímu správci pro účely plnění oddlužení.