Dítě s přerušeným studiem a exekuce rodiče - jde o vyživovanou osobu?

1 odpověď

Dítě, které přerušilo studium na střední škole, je mu již 18 let, přihlásilo se na ÚP, ale podporu v nezaměstnanosti nepobírá, může být v exekučních srážkách vedeno jako vyživovaná osoba?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud je osoba již plnoletá a nepřipravuje se na budoucí povolání, neměla by být v exekuci vedena jako vyživovaná osoba. Tuto skutečnost však musí prokázat ten, v jehož je prospěch.