Promlčení dluhu u O2 - exekuce, exekuční vymáhání

1 odpověď

Dobrý den.
U O2 mi vznikl dluh 2007. Bylo to předáno exekutorovi, který mě následně kontaktoval. Bohužel jsem v tu dobu neměla finanční prostředky na zaplacení. Poté jsem odjela do zahraničí a po návratu 2011 mě znovu osobně zastihl. Ještě jsem neuhradila nic. Je dluh promlčen po 10 letech? A pokud uhradím celý dluh přímo u O2, kde jsem se již informovala, že mi vystaví doklad o bezdlužnosti vůči jejich firmě, může mi i tak exekutor v budoucnu zablokovat účet v bance? A pokud ano, bude to protiprávní? A mohu se hned odvolat?
Děkuji.

Dobrý den, v případě zahájení exekuce se promlčecí doba staví a neběží. Exekuce může probíhat v neomezeném čase, až do vymožení pohledávky včetně jejího příslušenství. Váš dlu tak promlčen není. Dluh můžete uhradit celý, ale doporučuji uhradit jej přímo exekutorovi, který Vám vyčíslí jeho aktuální výši včetně nákladů a exekuce může být ukončena. Pokud jej uhradíte věřiteli, nebude znát výši nákladů exekutora a exekuce tak neskončí. Pokud zaplatíte exekutorovi a informujete věřitele, doklad o bezdlužnosti Vám jistě i tak vystaví. Pokud bude exekuce skončena vymožením, exekutor Vám již účet blokovat nesmí, jinak by se dopustil protiprávního jednání. Obranou je podání návrhu na zastavení exekuce.