Zvýšení výživného v průběhu insolvence - jak doplatit nedoplatek když není z čeho?

1 odpověď

Jsem v insolvenci a insolvenční správce strhává výživné na mé děti. Nyní mi soud určil, že mám zpětně doplatit 48000, - Kč (zpětné navýšení výživného) a to do 3 dnů od doručení rozsudku. Vzhledem k tomu, že nedisponuji takovým finančním obnosem, jak mám postupovat, abych vše řešil dle zákona a znovu se nezadlužovala? Ani že zůstatku financí co mi zůstává, nemám šanci platit splátky dlužného výživného.
Děkuji za radu.

Dobrý den,
v prvé řadě o této skutečnosti informujte insolvenčního správce, ten má dispoziční oprávnění nakládat s vaším majetkem, tedy i mzdou. V insolvenčním řízení by mělo být v prvé řadě uspokojeno dlužné výživné, jež je přednostní pohledávkou. Insolvenční správce by měl brát v potaz váš příjem, resp nezabavitelnou částku.