Námitka promlčení v běžícím exekučním řízení

1 odpověď

Prosím o sdělení, zda v případě, že nebyla vznesena námitka promlčení u soudu k pohledávce, zda lze v běžící exekučním řízení vznést námitku promlčení. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, i přesto, že námitka promlčení nebyla vznesena v nalézacím řízení, lze dle současné jeudikatury vznést námitku promlčení dluhu i v exekučním řízení a to návrhem na zastavení exekuce z uvedeného důvodu.