Platba klientovi v exekucích

1 odpověď

Dle soudního rozhodnutí jsem uhradila 20 000, -Kč s příslušenstvím žalobci bankovním převodem na účet jeho advokáta. Žalobce má několik exekucí...je povinností jeho advokáta tyto prostředky odevzdat k uspokojení pohledávek nebo si to může advokát nechat a žalobci je odevzdat.
Dále nechápu, že pokud soud ví o žalobcovo exekucích, proč v rozsudku není že vysouzené peníze půjdou na umoření dluhů.
V rozsudku je přímo ...uhradit k rukám žalobce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, v případě plnění dlužníku záleží na tom, zda soudní exekutor vydal exekuční příkaz přikázáním jiné peněžité pohledávky, na základě kterého by bylo nutno uhrazené peníze poskytnout do dotčené exekuce. Na tuto skutečnost můžete exekutora upozornit. Soudní řízení a rozhodnutí neřeší problematiku jiných dluhů žalobce (věřitele), toto je v kompetenci soudního exekutora.