Dotaz na exekuci

1 odpověď

Dobrý den chci se zeptat. Vyřizuji insolvenci, ale než mi to advokát sepíše tak mi hrozí exekuce. Jelikož se věřitel už neozývá, tak předpokládám, že už to sepisuje jejich právník a předává na soud. Jak dlouho trvá sepsání do konečného soudního rozhodnutí?

Dobrý den, pokud máte na mysli soudní řízení ve věci žaloby na plnění, tj. rozhodnutí o povinnosti uhradit dluh, záleží jeho délka na různých okolnostech. Pokud soud vydá platební rozkaz, který Vám doručí a Vy proti němu nepodáte ve lhůtě odpor, rozhodnutí bude pravomocné poměrně rychle, cca 1-2 měsíce od podání žaloby (záleží na soudu, jak je zatížen). Pokud bude soud nařizovat jednání a Vy se budete bránit, může řízení probíhat i rok a déle.