insolvence jak postupovat

1 odpověď

Dobrý den, prosím o radu. Jsem zoufalá, s manželem máme 3,5 roku insolvenci, kterou řádně splácíme. Manžel cca jednou za 3měsíce skončí u automatů a já se bojím že někde udělá dluh a dostane nás do problémů.
Existuje pro mně nějaká šance aby se to nedotklo mně? Když požádám o rozvod, nebo nějaké opatření co by ochránilo mně? Nevím zda se mně podaří další 1,5 roku udržet situaci při které vše řádně splatíme.
Splátka insolvence jde z mého platu, takže já jsem schopna dále ve splátkách řádně pokračovat.
Děkuji moc za odpověd

Dobrý den,
předejít vzniku dluhů spadajících do společného jmění manželů lze předejít zúžením společného jmění do budoucna, tj. notářským zápisem, který bude zveřejněn v Registru smluv o manželském majetkovém režimu, že veškeré dluhy nabýváte dále každý sám za sebe.
Krajní možností je samozřejmě rozvod.
Pokud manžel žádné nové dluhy neudělá a Vy jste schopna z Vašeho příjmu oddlužení plnit, měli byste tuto situaci zvládnout.
I v případě rozvodu by se postupovalo v oddlužení dále stejně, tj. insolvenční řízení by se nedělilo na dvě samostatná řízení.