stavební spoření exekuce

1 odpověď

Dobrý den,
máme s přítelem (nejsme manželé) dceru narozenou v lednu 2019, přítel jí založil stavební spoření, tedy nyní začínáme spořit, přítel se narodil v ČR (má tedy občanství), trvalý pobyt má cca 5 let v německu, problém je, že teď zjistil, že v ČR má nějaké exekuce ..., bude to řešit právně, může exekutor sáhnout na to co naspoříme dceři? Na smlouvě je jako zákonný zástupce uveden přítel. Spořím já - platím složenkou jménem dcery.

Děkuji

Dobrý den, exekučně je možno vymáhat dluh pouze z majetku povinného, nikoliv třetí osoby, účet Vaši dcery by tak měl být nedotčen.