Vyplacení insolvence předčasně za dlužníka

1 odpověď

Dobrý den, chtěla bych doplatit zbytek insolvence za svého neplatícího nájemníka bytu. Jak mám postupovat? Oslovit věřitele (cca. 8) nebo insolvenčního správce? Nerada bych porušila nějakým způsobem zákon nebo nájemníka dostala do větších problemů. Mám zájem mu pomoci, protože z 2,5 - 3tis. existuje s dítětem po zaplacení insolvence. Děkuji za Odpověď

Dobrý den,
k tomu, abyste dobrovolně uhradila za kohokoliv jeho dluh, nepotřebujete souhlas insolvenčního správce.
Je vhodné oslovit jednotlivé věřitele s žádostí o sdělení čísla účtu, kam můžete poslat částku rovnající se neuhrazené části jejich pohledávky za dlužníka.