Dluhy za matku

1 odpověď

Dobrý den. Před rokem mi přišli exekuce z doby kdy jsem ještě nebyla plnoletá. Je možné to nějak převést na matku? Byla to její povinnost mě z Čech odhlásit když jsme šli do Rakouska. Nyní bydlím zpět v Česku a přijde mi tohle. Údajně asi popelnice a nevím co ještě ale nebudu to platit. Chtěla bych to na ní převést. Jsou to její dluhy ne moje. Budu moc vděčná za odpověď. Fialová Marcela

Dobrý den, exekuce vedená na zletilou osobu není převoditelná na jinou osobu, lze ji pouze ze zákonem uvedených důvodů zastavit, což však není Vámi popisovaný případ. Doporučovala bych Vám se s matkou dohodnout, aby za Vás uvedený dluh v exekuci zaplatila.