exekuční dražba - může se účastnit manželka?

1 odpověď

Dobrý den, vzhledem ke svým problémům, půjde do dražby polovina nemovitosti, kde nemám trvalý pobyt. Může se účastníkem dražby stát manželka? Můj dluh vznikl dříve, než jsme se vzali. Exekuční příkaz k prodeji po naší svatbě. Děkuji moc za odpověď. Pěkný den.

Dobrý den, zákon účast na dražbě manželu povinného bohužel nepřipouští: § 336h odst. 4 zák. č. 99/63 Sb. , o. s. ř. : Jako dražitelé nesmí vystupovat soudci, zaměstnanci soudů, povinný, manžel povinného, vydražitel uvedený v § 336m odst. 2 a ti, jimž v nabytí věci brání zvláštní předpis.