Počet stránek ve webu: 39.086

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.599.476

exekuční dražba - může se účastnit manželka?

Odesláno: 
Otevřeno 131 x
1 odpověď
 
Dobrý den, vzhledem ke svým problémům, půjde do dražby polovina nemovitosti, kde nemám trvalý pobyt. Může se účastníkem dražby stát manželka? Můj dluh vznikl dříve, než jsme se vzali. Exekuční příkaz k prodeji po naší svatbě. Děkuji moc za odpověď. Pěkný den.
 
Dobrý den, zákon účast na dražbě manželu povinného bohužel nepřipouští: § 336h odst. 4 zák. č. 99/63 Sb. , o. s. ř. : Jako dražitelé nesmí vystupovat soudci, zaměstnanci soudů, povinný, manžel povinného, vydražitel uvedený v § 336m odst. 2 a ti, jimž v nabytí věci brání zvláštní předpis.