duvod zruseni insolvence

1 odpověď

dobrý den jsem v insolvenci již skoro 4 roky, za rok a 3 měsíce mi končí, bohužel jsem od 28.2. 2019 v trestním stíhání za zpronevěru v obchodě pokud mě odsoudí je možné se vyhnout jejímu zrušení nebo je to automaticky předáváno insolvenčnímu správci na zrušení již probíhající insolvence děkuji

Dobrý den,
odsouzení jako takové nemusí nutně znamenat zrušení Vašeho chváleného oddlužení, přičemž trestní soud informace o trestním řízení insolvenčnímu správci nepředává ani v průběhu řízení a ani v případě, kdy je vynesen pravomocný rozsudek a Vy byste byl ve věci odsouzen.
Vaše oddlužení však může být v souladu s ust. § 418 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona zrušeno v případě, kdy způsobenou škodu nebudete následně splácet, čímž Vám v rámci insolvenčního řízení vznikne další dluh.