duvod zruseni insolvence

1 odpověď

Dobrý den chci se zeptat jestli mi hrozí zrušení insolvence z důvodu na mě podaného trestního stíhání za zpronevěru a případnému odsouzení děkuji

Dobrý den,
výslovně tento důvod jako důvod pro zrušení schválené oddlužení dle ust. § 418 odst. 1 insolvenčního zákona.
V případě, že však za zpronevěru budete odsouzen, dá se předpokládat, že dotčený věřitel bude soudu navrhovat zrušení Vašeho oddlužení z důvodu dle § 418 odst. 3 insolvenčního zákona, tedy z důvodu, že jste oddlužením sledoval nepoctivý záměr.
Nelze tedy vyloučit, že Vašeho oddlužení bude zrušeno z důvodu Vašeho pravomocného odsouzení.