Žádná evidovaná exekuce, přesto blok účtu, exekutor nereaguje

1 odpověď

Dobrý den, při kontrole internetového bankovnictví jsem zjistil že mi na účtu byla zablokována částka 27 000 Kč. Zůstatek mám větší. V bance mi bylo řečeno že se jedná o exekuci, konkrétně Exekutorský úřad Šumperk. Rychle jsem tedy běžel rovnou na Exekutorskou komoru v Praze na Pankráci, nechal si udělat výpis, a zjistil že žádné exekuce vedené nemám. Exekutor nereaguje na telefon ani email, na elektronické úřední desce na jeho webu také nejsem evidován. Existuje způsob jak se dopídit k tomu o co se jedná? Jsem schopen a ochoten platit, jen bych rád zjistil za co. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, v Centrální evidenci exekucí se evidují exekuce až po doložce provedení exekuce (obdoba právní moci usnesení o nařízení exekuce), tj. je možné, že zde ještě zapsána není. Pokud nereaguje exekutorský úřad, můžete se rovněž dotázat na okresním (obvodním) soudě v místě Vašeho bydliště, který jako exekuční soud musí vést o věech exekucích exekuční spis. Zde by Vám měli dát požadovanou informaci.