Invalidní důchod + práce

1 odpověď

Dobrý den,
můj otec je na invalidním důchodu, po srážkách (2000Kč) činí cca. 10500Kč/měsíčně. Letos (2019) se rozhodl, že by šel do práce jako hlídač (cca. 15000Kč/měsíčně). Chci se tedy zeptat jestli exekutor, kvůli dluhům, může vzít i celou výplatu, když můj otec měsíčně dostává invalidní důchod v takové výši.

Dobrý den, i v případě více příjmů bude Vašemu otci ponechána pouze nezabavitelná částka, která pro rok 2019 činí 6428,67 Kč. Na každou osobu, které je povinen dlužník poskytovat výživné, se uplatní ¼ z hodnoty nezabavitelné částky na osobu povinného, tj. 1607,17 Kč. Částka, nad kterou se srazí veškerý zbytek mzdy, je pro tento rok stanovena na 9643 Kč.