Insolvence, pohledávka, výpočet

1 odpověď

Prosím dlužné částky spadající do insolvence jsou přednostní nebo nepřednostní pohledávky. A prosím když jsem sama s příjmem 20000, - (ID 6200 a mzda 14000), kolik mi insolvenční správce musí nechat na živobytí. Děkuji za Váš čas

Dobrý den,
srážky prováděné v rámci insolvenčního řízení jsou vždy jako pohledávky přednostní.
Při čistém příjmu 20 000, - Kč a žádné vyřivované osobě Vám zůstane částka 9 644, - Kč. Kalkulačku pro výpočet srážek ze mzdy najdete na webu Ministerstva spravedlnosti: https://insolvence.justice.cz/kalkulator-splatek/