Insolvence bez manžela - nevím kde se nachází a proto nemůžu požádat o rozvod manželství

1 odpověď

Dobrý den, jsem vdaná, ale s manželem nežiji 2009-2019, jelikož nevím, kde se zdržuje, tak jsem dosud nepodala žádost o rozvod.
Z předešlého vztahu mám 2 děti - 15 a 19let, obě ještě studují.
Jsem zaměstnána, a z platů mi jsou strhávány exekuce, kterých mám celkem 9. Takto mi strhávají 2011-2019, ale je to pro mne bludný kruh, poněvadž mi stále rostou úroky aj. dokud nebude vše splaceno.
Celkový dluh činí bez příslušenství cca. 130.000Kč, jinak je to něco kolem 2.000.000 Kč. Průměrnou čistou mzdu mám 25000 Kč + bonusy, 13. plat.
Chci zkusit insolvenci, ale mám obavy, že neprojdu. Tak Vás tímto moc prosim o radu.
Děkuji předem za Vaši odpověď.

Dobrý den,
pokud budeme uvažovat s tím, že Váš měsíční čistý příjem je 25 000, - Kč a máte dvě vyživovací povinnosti k dětem.
Pro účely oddlužení je možné použít 12 140, - Kč. Po odečtení odměny insolvenčního správce za 60 měsíců trvání oddlužení uhradíte cca 663 000, - Kč, což je 33 % všech pohledávek. Za takové situace by Vám mohlo být oddlužení povoleno.
Doporučuji si sjednat schůzku s některým ze zpracovatelů insolvenčních návrhů, jejichž seznam najdete na https://vesta.justice.cz anebo akreditovaných osob poskytujících zpracování insolvenčních návrhů bezplatně, jejichž seznam najdete na https://sako.justice.cz. Ti Vám mohou poradit, zda s Vašimi příjmy jste schopni uhradit za 5 let alespoň 30 % pohledávek nezjištěných věřitelů, a tedy splňujete tuto základní podmínku pro povolení oddlužení, stejně tak další formální požadavky.