Ukončení, výpověď darovací smlouvy v insolvenci, oddlužení, bankrotu - vzor, formulář, tiskopis ke stažení

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych ukončila darovací smlouvu v insolvenci, kdy mé příjmy již pokryjí strhávanou částku a dárci se navýšily výdaje. Insolvence končí v 10/2019. Je potřeba nějaký vzor a co by měla výpověď obsahovat.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
zákon předpokládá, že splátkový kalendář v insolvenci trvá 60 měsíců a za tuto dobu musí dlužník uhradit alespoň 30 % dluhů nezajištěných věřitelů.
V případě, že se dárce dostal do finanční nouze, je možné darovací smlouvu písemně vypovědět, přičemž kopii výpovědi darovací smlouvy je třeba předložit soudu a insolvenčnímu správci. Soud si sám posoudí, zda v tomto kroku neshledává nějaké nekalé úmysly, zejména zda nyní předpokládané uspokojení věřitelů nebude tímto krokem nižší, jak bylo kalkulováno při zahájení insolvenčního řízení.
Žádný formulář pro tyto úkony předepsán není.