Exekuce auta, automobilu, vozidla vozíčkáře - může exekutor zabavit auto vozíčkáře?

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem vozíčkář a zakoupil jsem si vozidlo z druhé ruky na ježdění pro nákupy a návštěvy lékařů. A teď se mi najednou ve schránce objevila obálka že mám vozidlo přivézt exekurorovi. Sou to moje nohy a nevim co bude dál když o to příjdu. Může mi ho opravdu vzít. Co proti tomu mohu udělat.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, především si zjistěte, proč máte vozidlo předat exekutorovi. Pravděpodobně se však dozvíte, že Vám nebo Vašemu předchůdci automobil prodala osoba v exekuci, tj. prodej je neplatný a Váš případný předchůzce ani Vy jste se nestal vlastníkem automobilu. Pokud tomu tak je, budete muset auto skutečně předat do exekuce a na osobě, která Vám automobil „prodala“ požadovat vrácení kupní ceny z titulu bezdůvodného obohacení. Pro další postup bych Vám doporučovala obrátit se na právníka z řad advokátů (http://www.advokatikomora.cz).