Exekuce podílu nemovitosti ve spoluvlastnictví - kdo stanoví dražební cenu a jak se poluvlastníci dozví o dražbě?

1 odpověď

Dobrý den,
jsme 4 majitelé nemovitosti. Jeden majitel zastavil svůj ideální podíl bez souhlasu ostatních majitelů a odmítá komunikovat. V současné době je vyhlášená exekuce na jeho nemovitý majetek.
Pokud dojde k dražbě, kdo a jak stanoví cenu?
Jak se dozvíme o konání dražby?
Děkujeme za radu.

Dobrý den, exekuci prodejem nemovitých věcí vede exekutor, u něhož byla exekuce zahájena. Je třeba se proto přímo u něj informovat na to, jaké kroky vedoucí prodeji podílu na dotčené nemovitosti již byly učiněny a kdy se bude případně podíl prodávat. Termín dražby Vám sdělí exekutor, případně jej najdete na http://www.portaldrazeb.cz/. Výslednou cenu stanovuje určený znalec, z jehož znaleckého posudku exkeutor vychází; dle zákona stanovuje nejnižší podání na 2/3 ceny stanovené znalcem.