Zdědění insolvence - do kdy mohou vymáhat věřitelé dluh po dědici?

1 odpověď

Po přijmutí dědictví po člověku v insolvenci, notář informoval věřitele. Do jaké doby se mohou věřitelé přihlásit o zaplacení dluhu?

Dobrý den,
pokud dědic přijal dědictví a neuplatnil výhradu soupisu majetku, může po dědici žádat plnění celého dluhu věřitel kdykoliv (až do případného promlčení dluhu) ; fakt, že zůstavitel (zemřelý) byl v insolvenci, nemá na toto žádný vliv.
Pokud dědic přijal dědictví a uplatnil výhradu soupisu majetku, může věřitel po dědici žádat plnění dluhu taktéž kdykoliv, ale pouze co do výše nabytého dědictví.