Exekuce na plat při práci v zahraničí

1 odpověď

Dobrý den,
tento dotaz se netýká přímo mně, ale mé partnerky. Momentálně má exekuci na plat, tudíž na ni vždy danou částku odvádí zaměstnavatel. V únoru 2019 plánujeme odjet do Velké Británie za prací. Nejde o žádný úprk a exekuci si chce samozřejmě i nadále splácet. Zajímalo by mě ale, jak máme v tomto případě postupovat. Svůj bankovní účet nemá. Stačí, když při podepsání pracovní smlouvy ve VB nahlásí tuto skutečnost zaměstnavateli a zároveň exekutorovi, a poté bude placení této exekuce probíhat stejně, jako v ČR? Nebo má pouze nahlásit exekutorovi, že odjíždí a dohodnout se s ním, do kterého termínu sama zašle tuto splátku na jeho účet? Nerady bychom něco zanedbaly, aby se tím nedostala ještě do většího problému.
Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud bude Vaše přítelkyně dostávat plat ve Velké Británii na tamní účet, resp. bude jí vyplácet jinak, je třeba, aby se dohodla s exekutorem na zasílání každoměsíční přiměřené splátky, neboť na účet ve Velké Británii exekutor nedosáhne ani nelze zasílat britským zaměstnavatelem do ČR srážky ze mzdy. Pokud tedy nebude sama aktivní, exekutor po dobu pobytu ve VB nebude schopen vymáhat pohledávku oprávněného, avšak dluh se tímto bude spíše zvětšovat, proto dohodu s exekutorem doporučuji.