Lhůta na rozhodnutí o snížení splátek insolvenčním soudem

1 odpověď

Dobrý den,
přítel je v insolvenci. Splácí přesně tak jak má.
31.7.2018 požádal insolvenční soud o snížení splátek.
7.8.2018 byla jeho žádost zveřejněna v insolvenčním rejstříku.
13.9.2018 poslal insolvenční správce na soud zprávu, ve které doporučuje snížení splátek. V rejstříku zpráva zveřejněna 24.9.2018. Ten samý den podal přítel na soud další žádost na to, proč se s jeho žádostí o snížení splátek nic neděje.
V rejstříku zveřejněna 19.10.2018.
Jakou lhůtu má soud na rozhodnutí a vyjádření se ke snížení splátek.
Od prvního podání toho 31.7.2018 se vůbec nic neděje a mě to přijde už dost dlouho. Popřípadě na koho se má obrátit, aby mu řekl co bude teda dál.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,
zákon pro rozhodnutí ve věci snížení splátek nestanovuje soudu žádné lhůty, pouze musí jít o tzv. přiměřenou dobu. Soud již evidentně vyzval insolvenčního správce k vyjádření se k žádosti, správce se vyjádřil a nyní nezbývá přítelovi než vyčkat rozhodnutí soudu.
Domnívám se, že nejpozději do konce listopadu by měl soud ve věci rozhodnout. Bohužel přetíženost insolvenčních úseků soudů je v současné době extrémní.