Je možné podat návrh na exekuci po podání trestního oznámení?

1 odpověď

Dobrý den,
podala jsem trestní oznámení ve věci internetového podvodu nákupu letenek.
Mohu podat také rovnou i návrh na exekuci? Pokud ano, tak kde? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, exekuční návrh lze podat až tehdy, pokud má oprávněný k dispozici exekuční titul (soudní rozhodnutí, rozhodčí nález, apod.), tj. ve Vašem případě je nutno takové rozhodnutí získat, buď u trestního soudu (na základě úspěšného trestního oznámení) nebo u civilního soudu (musíte úspěšně podat žalobu).