Exekuce na dětský účet - dlužník v exekuci založil dětský účet, může exekutor zabavit peníze dítěte?

1 odpověď

Zdravím.
Mám exekuce a nevedu žádný bankovní účet. Nastupuji do zaměstnání, kde po odečtení částky (přednostní pohledávka) zbyde na výplatu 12.223 Kč. Ostatní pohledávky jsou nepřednostní. Když si založím dětský účet, může na zbylé peníze sáhnout exekutor? Nemám možnost si peníze přebírat v hotovosti.
Díky ...

Dobrý den, pokud „dětským účtem“ myslíte účet založený Vašim nezletilým dítětem, pak založení takového účtu je možné a exekutor by neměl mít možnost tento účet postihnout, neboť nejde o účet povinného ani jeho manžela. Je však třeba upozornit, že nezletilá osoba nemá plnou způsobilost k právnímu jednání (pokud mu není soudem přiznána plná svéprávnost), a proto smlouvu s bankou za tuto osobu uzavřít jeho zákonný zástupce, tedy Vy, s tím, že na smlouvě budete jako zákonný zástupce uvedena. Pro více informací se obraťte na příslušnou banku.