Insolvence a pracovní poměr na dobu určitou - schválí insolvenční soud oddlužení nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
můj dotaz se týká insolvence, resp. požadavku na oddlužení - je možné o něj zažádat i pokud má člověk pracovní poměr na dobu určitou, nebo to lze pouze v pracovním poměru na dobu neurčitou?
Předem děkuji za odpověd

Dobrý den,
zákon podmínku pracovního poměru na dobu neurčitou neobsahuje, tedy ano, návrh na povolení oddlužení můžete podat i v případě, že máte se zaměstnavatelem uzavřenu pracovní smlouvu na dobu určitou.
Pouze pokud by doba, na kterou je pracovní poměr sjednán, měla uplynout nedlouho (v řádech týdnů až jednotek měsíců) po podání návrhu na povolení oddlužení, soud Vás může vyzvat ke sdělení, jak dále bude vypadat Vaše příjmová situace.