Vymáhání dluhu exekutorem po rodinných příslušnících dlužníka - může se to stát?

1 odpověď

Dobrý den,
jak to probíhá v případě, že by na mého otce byla dána exekuce, můžou jít i po věcech rodinných příslušníků? Např. po jeho matce či mne jakožto dceři?
Děkuji.

Dobrý den, exekutor může uspokojovat pohledávku oprávněného pouze z majetku povinného. Pokud však bydlí povinný s dalšími osobami v jednom bytě, může se stát, že exekutor zajistí i věci těchto třetích osob a ty se pak musí bránit návrhem na vyškrtnutí věci ze soupisu s doložením jejich vlastnictví.