Pravidelné splácení platebního rozkazu a exekuce na rodičovský příspěvek - jak se to mohlo stát?

1 odpověď

Dobrý den, v říjnu 2017 mi přisel elektronický platební rozkaz. Podala jsem odpor, soud rozhodl, že mám splácet 1500 Kč měsíčně. Dnes (23.08.2018) mi přišel dopis o zahájení exekuce, že mi budou strhávat peníze z rodičovského příspěvku. Má na to exekutor nárok i když soud rozhodl jinak a já pravidelně splácela? Jak mám teď postupovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud soud v rozsudku povolil splácení dluhu ve splátkách ve výši 1 500, - Kč měsíčně a Vy jste tuto částku každoměsíčně ve lhůtě splatnosti hradila, věřitel neměl oprávnění podat návrh na nařízení exekuce.
Soudnímu exekutorovi zašlete návrh na zastavení exekuce s tím, že je řádně plněno dle pravomocného a vykonatelného rozsudku spolu s prokázáním všech plateb, aby bylo patrné, že jste splátkový kalendář dodržovala.
Upozorňuji však, že pokud jste se zpozdila byť jen s jedinou platbou, stal se splatným celý dluh a v tom případě mohl věřitel podat oprávněně návrh na nařízení exekuce.