Počet stránek ve webu: 39.116

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.604.876

Dědictví bytu u dlužníka v insolvenci - zůstane byt dlužníkovi?

Odesláno: 
Otevřeno 243 x
1 odpověď
 
Dobrý den,
bylo nám schváleno společné oddlužení manželů splátkovým kalendářem. Manželka je jediným dědicem bytu jak po jejím otci tak i po matce. Oba mají byty v ososbním vlastnictví. Jsou rozvedeni. My bydlíme v pronájmu.
Pokud by došlo k dědickému řízení, může insolvenční správce ponechat manželce byt k bydlení?
Děkuji
 
Dobrý den,
dle ust. § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona platí, že dlužník je povinen hodnoty získané dědictvím vydat insolvenčnímu správci ke zpeněžení.
Insolvenční správce je dle zákona poté povinen byt (dědický podíl) zpeněžit, jiné kompetence mu zákon nedává.