Exekuce budoucí manželky a svatba, sňatek - jak ochránit budoucího manžela?

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych věděla jaká je možnost ochránit výplatu manžela po svatbě když mám exekuci.
Budeme se brzy brát a chci se zeptat zda stále platí že u notáře necháme udělat, že po manželství nevznikne společný majetek a tím nebude exekutor moct na jeho účet.
Děkuji.

Dobrý den, v současném pojetí zákona není možno v případě exekuce na povinného vymáhat jeho dluh srážkami ze mzdy manžela povinného. Je však možno zajistit jeho účet, kam mu i např. chodí mzda, tedy doporučuji Vašemu budoucímu manželovi zrušit si účet a veškeré platby, které na něj chodí, si nechat vyplácet jinak (v hotovosti, složenkou, na účet jiné, spolehlivé osoby). Dále je možno ochránit majetek ve společném jmění před Vaší exekucí tak, že před vstupem do manželství sepíšete notářským zápsiem smlouvu o tzv. odděleném jmění, kterou necháte zapsat do Seznamu Notářské komory. Vaše společné jmění tak nevznikne a nebude možno z něj uspokojovat Vaše dluhy v exekuci.