Počet stránek ve webu: 39.543

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
V této sekci můžete zadat dotaz týkající se exekuce a insolvence (oddlužení). Jiné typy dotazů zde prosím neukládejte.
Na Vaši otázku bude odpovězeno cca. do 3 dnů.
Na dotazy odpovídá právnička Mgr. B. Karásková (insolvence) a advokátka Mgr. Renáta Benetková (exekuce).

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv exekuční poradny: 5.728.391

Trvalé bydliště dlužníka v insolvenci - je to riziko pro majitele bytu, domu, nemovitosti?

Odesláno: 
Otevřeno 206 x
1 odpověď
 
Dobrý den.
Má přítelkyně je od 10/2016 v oddlužnění, pravidelně je jí odečítána ze mzdy splátka dluhu a dle všeho je již asi na 60% oddlužnění.
Chtěl bych mou přítelkyni přihlásit k trvalému bydlišti ke mě domů (rodinný dům) a prosím o info, zda mi z toho plynou nějaká rizika z pohledu původních exekucí či oddlužnění mé přítelkyně. Zda mohou insolvenční správce či původní exekutoři nějak řešit můj majetek, když spolu budeme žít ve společné domácnosti.
Moc děkuji za odpověď.
 
Dobrý den,

mám za to, že Vaší osobě z tohoto pohledu žádná rizika neplynou. Exekuce není možno po dobu trvání oddlužení provádět, tedy exekutoři nemohou činit vůbec žádné kroky, a bylo-li schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře, nezkoumá majetkové poměry v tomto směru ani ustanovený insolvenční správce.

Je však třeba, aby Vaše přítelkyně změnu trvalé adresy bezodkladně nahlásila soudu a insolvenčnímu správci (povinnost dle ust. § 412 odst. 1 písm. c) insolvenčního zákona).