Jak zjistit za co mám exekuce - žiji v zahraničí

3 odpovědi

Dobrý den,
Od 2007 žijí v zahraničí odjela jsem aniž bych tenkrát ukončila pobyt v ČR, protože jsem ani nevěděla jak dloho budu pryč a neměla si kam nahlásit adresu. Moje chyba uznávám.
Na adrese kde jsem žila už z mé rodiny nikdo nebydlel, tudíž ani nikdo nikdy nepřevzal dopisy.
Vznikl mi dluh 5.555 Kč městu za komunální odpad. S tím i úroky a exekuce činí něco přes 14.000 Kč.
Když jsem se ovšem spojila s exekučním úřadem, odepsali že proti mě v současné době jsou vedeny 3 exekuce.
Na dotaz "za co" nikdo neodpovídá.
Jak mám teď nejlépe postupovat? Nikdy nebyl můj úmysl způsobit si dluhy. Nechápu za co jsou 3 exekuce. Nikdo nikdy nekontaktoval ani moji matku žijící ve stejném městě.
Mám zájem to řešit ale komunikace z druhé strany je velmi pomalá nebo spíše žádná.
Je nějaká šance zpětně něco řešit nebo mám mlčet a co nejrychleji vše uhradit?
Děkuji za Vaši laskavou odpověď

Dobrý den,
Od roku 2007 žiji v zahraničí odjela jsem aniž bych tenkrat ukoncila pobyt v Čr protože jsem ani nevedela jak dloho budu pryč a nemela si kam nahlasit adresu. Moje chyba uznavam.
Na adrese kde jsem zila už z me rodiny nikdo nebydlel tudíž ani nikdo nikdy neprevzal dopisy.
Nic mene mi vznikl dluh 5555Kc mestu za komunalni odpad a stim i uroky a exekuce činí neco pres 14 000Kč.
Kdyz jsem se ovšem spojila s exekučním uradem odepsali ze proti me v soucasne donbe jsou vedeny 3 exekuce.
Na dotaz za co nikdo neodpovida.
Muj dotaz je jak mam teď nejlepe postupovat?
Nikdy nebyl můj úmysl zpusobit si dluhy nechapu za co jsou 3 exekuce nikdo nikdy nekontaktoval ani moji matku zijici ve atejnem meste.
Mam zajem to řešit ale komunikace z druhe strany je velmi pomala nebo spíše žádná.
Je nejaka sance zpětně neco resit nebo mam mlcet a co nejrychleji vse uhradit?
Děkuji za Vaši laskavou odpověď

Dobrý den, pokud chcete zjistit, jaké exekuce jsou proti Vám vedeny, můžete se podívat do Centrální evidence exekucí (za poplatek – po internetu nebo na vybrané poště), avšak vzhledem k tomu, že v CEE jsou uvedeny exekuce až v určité fázi řízení a nadto tam bývají chyby, je spíše lepší obrátit se na soud v místě Vašeho trvalého bydliště, který o exekucích vede vlastní soudní spisy, neboť exekutora jejich vedením pověřuje. Pokud jste trvale v zahraničí, nemusela jste se o exekucích ani o předchozích soudních či správních řízeních vůbec dozvědět, neboť v těchto řízeních se doručuje tzv. na fikci, tj. pokud si dlužník zásilku od soudu apod. nevyzvedne, je 10. dnem doručena. Jiná osoba než dlužník nikdy kontaktována není. Doporučovala bych Vám nejdřív zjistit, o jaké dluhy jde a případně se na jejich úhradě dohodnout přímo s věřiteli, v době, kdy je vedena exekuce to má smysl, nemusela byste platit tak vysoké náklady řízení – ale vždy záleží na oprávněném (věřiteli) ; jinak je musíte zaplatit v dané exekuci včetně jejích nákladů. Pokud naopak budete mít za to, že exekuce je vedena neoprávněně, tj. dluh jste nezpůsobila, podejte v exekuci z toho důvodu návrh na její zastavení. Svá tvrzení však musíte prokázat.

Dobrý den,
v této věci doporučuji se obrátit na příslušný městský úřad, v jehož obvodu máte hlášeno trvalé bydliště a domluvit se dalším postupu přímo s nimi.
Některé obce jsou ochotny po prověření situace dluh částečně odpustit.
Vaši matku nikdo kontaktovat ani nesměl, jelikož se jedná o jinou osobu než o Vás a žádný úřad není oprávněn sdělovat informace o dluzích osob byť jejich příbuzným, pokud k tomu od Vás nemají zmocnění.