Exekuce na manžela před svatbou a nová manželka v insolvenci

1 odpověď

Dobrý den,
jsem v insolvenci. Řádně splácím 11 měsíců.
12. 5.2018 jsem se provdala a za 14 dní manželovi přišel od exekutora příkaz na exekuci přikázáním pohledávky u peněžního ústavu.
Reagovali jsme návrhem na zastavení exekuce. Od té doby je to už měsíc. Přišel další dopis na na příkaz na exekuci u jiného peněžního ústavu, který manžel má je to stavební spoření.
27.06.2018 přišel dopis z banky, kde manželovi byla sdělena informace o tom, že si pan exekutor vzal částku 2,18 Kč.
Nevím, jak mám dále pokračovat, zda napsat i návrh na ukončení exekučnímu k soudu? Hlavně částku splácím v insolenci věřiteli
Děkuji za informace

Dobrý den, Váš manžel není v insolvenčním řízení a exekutor v souladu s ust. § 42 exekučního řádu postihl jeho účet (účty). Pokud v případě běžného účtu podal Váš manžel návrh na zastavení exekuce exekutorovi, probíhá nyní v této věci řízení a o návrhu bude následně rozhodovat exekuční soud; soudu tedy žádné podání posílat nemusíte. Pokud byl zajištěn rovněž účet Vašeho manžela, kde má stavební spoření, doporučuji rovněž podat návrh na částečné zastavení exekuce postižením tohoto účtu k dotčenému exekutorovi, o němž rovněž bude rozhodovat exekuční soud.