Vliv svatby, sňatku na probíhající insolvenci, oddlužení, osobní bankrot, insolvenční řízení

1 odpověď

Dobrý den,
Chceme se z přítelem vzít, ale má exekuci a já jsem v insolvenci. Isolvenci mám dřív než jsme se poznali. Ohrozilo by to nějak ten sňatek tu insolvenci? A můžou mi exekutoři zablokovat účet a sáhnout na majetek když to mám z prvního manželství. Da se napsat nějaká listina ze majetek je můj a ze z jeho dluhama nemám nic společného?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
uzavření manželství samo o sobě nijak Vaše oddlužení ohrozit nemůže. Jste však povinna o sňatku neprodleně informovat insolvenční soud a insolvenčního správce, jelikož půjde změnu v osobním stavu a též změnu pro výpočet nezabavitelného minima.
Jelikož jste v oddlužení, soudní exekutoři nijak Váš majetek postihnout nemohou, jelikož ve vztahu k Vaší osobě nelze žádnou exekuci provést, tím spíše exekuci vedenou na osobu Vašeho budoucího manžela.