Jak zastavit úroky při splácení exekuce - postup, návod

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat když mám exekuci a chtěla bych začít splácet dluh, můžu nějakým způsobem ovlivnit to, aby nenarůstaly úroky.
Chtěla bych uhradit jistinu v plné výši a potom provádět měsíční splátky. Jak má postupovat?
Po telefonickém hovoru s exekutorským úřadem mně bylo sděleno, že můžu zkusit napsat toto ale neví jestli vyhoví.
Nevím, jestli mám na toto nějaký nárok nebo ne.
Prosím o odpověď a předem děkuji.

Dobrý den, dle občanského zákoníku si dlužník může vybrat, zda chce plnit na jistinu či na úroky, není-li smluvně dohodnuto jinak. Zjistěte si, zda ve smlouvě s Vaší věřitelem není ustanovení, které Vás zavazuje k plnění úroků před jistinou a pokud ne, trvejte na tom, že chcete plit nejprve na jistinu. Pokud Vám exekutor nevyhoví, můžete na něj podat stížnost dohledovému orgánu, kterým je Ministerstvo spravedlnosti ČR či Exekutorská komora, aby prošetřili zákonnost jeho postupu ve věci.