Výplata nemocenské v exekuci - proč se částka každý měsíc mění?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jestli je možné, aby při nemocenské byla pokaždé splátka exekuce vypočítaná jinak. První měsíc mě přišlo cca 12.000 Kč, druhý měsíc cca 9.000 Kč, třetí měsíc cca 12.000 Kč a čtvrtý měsíc cca 6.000 Kč.
Můj průměrný plat, resp. má průměrná mzda před nemocí byla 24000 Kč.
Děkuji za odpověd

Dobrý den, srážky ze mzdy se vypočítávají z čisté mzdy (z nemocenské), tj. měly by být v obdobné výši každý měsíc. Bez znalosti skutkových okolností není možno říci, pro čtomu tak není. Doporučuji Vám spojit se s účetní Vašeho zaměstnavatele, která srážky provádí, a vše si vyjasnit.