Odměna insolvenčního správce a náklady spojené se správou a zpeněžením - kdo je platí, hradí?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně odměny insolvenčního správce, IS a nákladů spojené se správou a zpeněžením. Hradí dlužník tyto náklady samostatně, či jsou odečteny z odměny IS? A kdo hradí tyto náklady, pokud překročí v případě nákladů spojených se správou 4 %, nákladů spojených se zpeněžením 5 % a pokud poštovné, telekomunikač. popl. aj. překročí výši 5 % odměny IS? Hradí je také dlužník, popřípadě nejsou hrazeny dlužníkem či jsou hrazeny IS mimo odměnu?
Děkuji

Dobrý den,
odměna IS je vypočtena z částky rovnající se kupní ceně po odečtení veškerých nákladů se zpeněžením.
Veškeré náklady jsou vždy hrazeny z částky získané zpeněžením položky / položek majetku, přičemž při překročení zákonných limitů (4 / 5 %) musí k tomuto překročení dát souhlas příslušný orgán (zajištěný věřitel / věřitelský výbor / soud).