Exekuce na řidiče kamionu na černé příjmy vyplácené zaměstnavatelem

1 odpověď

Dobrý den,
exmanžel mně dluží na alimentech přes 100.000 Kč. Pracuje jako řidič kamionu v české firmě. Jak to u nich bývá má čistou mzdu v korunách kolem 10.000 Kč a zbytek v eurech cca asi 30.000 Kč jak se říká bokem načerno. Všichni víme, že to nemá jako náhradu na jídlo, ale že z toho normálně žije.
Dá se v tomto případě postihnout i tyto peníze anebo pouze ten základ?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, Vámi uváděnou částku nebude zřejmě možné v exekuci postihnout jako mzdu, avšak pokud je tato částka zasílána načet, lze tento celý postihnout. Možností je i to, že budete požadovat provedení exekuce prodejem movitých věcí a pokud tyto částky či jejich část má Váš bývalý manžel uloženu v hotovosti, je možné je zabavit (vyjma částky odpovídající dvojnásobku životního minima).