Exekuce rodiče, rodičů a nabytí plnoletosti, zletilosti potomkem - přechází exekuce i na potomka?

3 odpovědi

Dobrý den,
táta je bohužel zadlużený a je v mnoha exekucích. Mně teď bude během pár dnů 18 let, a chtěl bych se zeptat, jestli mě to nějak ohrožuje? Případně bych poprosil nějaké rady a vhodná opatření. Děkuji.

Dobrý den,
platí, že děti neodpovídají ani neručí za dluhy svých rodičů.
Mám za to, že dosažení Vaší plnoletosti Vás nijak v tomto směru ohrozit nemůže.

Dobrý den,
Obracím se na Vás s dotazem, muj pritel má exekuce a já jsem nyní před porodem. On je biologicky otec ditete a chceme aby byl zapsán v dcerine rodném listu. Každý máme jinou adresu. Já bydlim v rodinném domě u rodičů. Můj dotaz zni pokud uvedu přítele jako otce ditete nemůže exekutor vymáhat pohledávky po mně, jako zákonném zástupci dítěte nebo ještě hůř po mojí rodině? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den, exekuce je vedena pouze na majetek povinného, případně na majetek ve společném jmění manželů a na část výlučného majetku manžela povinného (jeho účet). Pokud nejste manželé, exekutor po Vás nemůže úhradu dluhu Vašeho přítele požadovat, a nemůže tak postupovat ani v případě Vašeho společného dítětě či dalších členů Vaší rodiny.